Karavany HOBBY: Proč ovládly německý trh a kde je seženete v České republice?

Dovolená v klasickém pojetí – tedy nečinné polehávání na lehátku a týden strávený na jednom místě – není nic pro vás, ale přesto milujete cestování a chcete být neustále v pohybu? Pak jste již zřejmě ochutnali karavaning. Pokud vás nadchnul, pravděpodobně přemýšlíte nad pořízením vlastního karavanu. Ale po jaké značce sáhnout? Vybírejte pečlivě, přeci jen jde o citelný zásah do rodinného rozpočtu. My jsme se zamilovali do aktuální nabídky německého výrobce Hobby Wohnwagenwerk. Proč nás zaujaly karavany Hobby? Z podobných důvodů jako každého čtvrtého Němce holdujícího svobodnému cestování. Značka již několik let ovládá trh a 25 % z celkového prodeje nových karavanů jsou právě její modely. S ohledem na vysoké požadavky náročných německých zákazníků lze úspěch považovat jako dostatečně objektivní měřítko kvality.

Modelová řada PREMIUM je zkrátka luxusní. Dali byste si říct? | Foto: kravany.burimex.cz

Buďme však konkrétní. Karavany značky Hobby jsou atraktivní bezkonkurenčním poměrem ceny, kvality provedení, výbavy a užitných vlastností. A protože je výrobce nabízí v mnoha modelových řadách, na své si přijde opravdu každý. Kromě příznivé cenovky značka nabízí i finančně dostupný servis. Aktuální nabídka čítá celkem šest modelových řad s 56 modely. Nejlevnější karavan linie ONTOUR se sice nechlubí tak slušnou výbavou jako ostatní řady, ale průměrný český karavanista bude přesto spokojen. Více luxusu nabízí řada PREMIUM, rodiny s dětmi by měly vybírat z modelů v liniích DE LUXE a EXCELLENT a pro nejnáročnější jsou připraveny modely vyšší střední třídy – modelová řada PRESTIGE.

Řekli byste, že jde o nejlevnější modelovou řadu? ONTOUR vypadá skvěle i navzdory cenové dostupnosti. | Foto: karavany.burimex.cz

Výrobce karavanů rozhodně neusíná na vavřínech, o čemž svědčí spousta inovativních řešení, přítomnost moderních technologií s důrazem na digitalizaci a praktické vychytávky. Ale o tom se můžete přesvědčit na vlastní oči při návštěvě českého specialisty na značku Hobby – společnosti BURIMEX. Ta se jako jediná stala autorizovaným dealerem značky a ochotně vám s výběrem vhodného modelu poradí.

Publikováno: 31. 03. 2019

Kategorie: Super tipy

Autor: Ivana Závišová