Oblíbené turistické cíle ve Vysokých Tatrách

Jak v České republice, tak i u našich slovenských sousedů lze najít skvělé podmínky pro horskou turistiku. Které místo zaručeně nezklame? Jsou to Tatry. Podívejte se společně s námi na několik tipů, kam jít a hlavně kudy jít.

Výstup na Koprovský štít

První tip, jak může vypadat horská turistika v tatrách, je spojena s výstupem na Koprovský štít. Tento náš tip je určený pro toho, kdo je na tom s fyzickou kondicí dobře, jelikož jde o celodenní túru. Tu je vhodné začít už časně z rána, a to nejlépe na známém místě, kterým je Štrbské pleso. Odtud stačí jít po červené a následně přejít na modrou, a Mengusovskou dolinou pokračovat až do samotného cíle dané cesty.

Nutností je vyrazit také na Kriváň

Tento název zná i ten, který není horské turistice příliš nakloněn. Je to proto, že je to nejenom jedna z dominant ve Vysokých Tatrách, ale jde i o horu, která je spojena s určitou národní hrdostí. Start může být spojený se dvěma lokalitami. Buď osvědčené a již jednou zmíněné Štrbské pleso, nebo se vydat z bodu, který je znám jako Tři studničky. Ta je sice kratší, ale je určená pro fyzicky vybavenější jedince, jelikož je strmější. Konec cesty je však pro obě možnosti stejný.

Cesta na Priečné sedlo zaujme svou krásou

Třetí tip spojený s turistikou v Tatrách vede na Priečné sedlo. Jedná se o východní část Vysokých Tater. Jako start je vhodné zvolit Starý Smokovec, ze kterého se vyrazí směr Hrebienok. Kdo chce pohodlnější start své cesty, může využít lanovku. Dále už se pokračuje pěšky. Lákadlem této cesty, která vede po červené, je Velký studený potok. Ten nabídne hned několik krásných vodopádů, stejně jako rozsáhlé peřeje, které tvoří místní velké balvany. Následuje cesta protínající Malý studený potok, který taktéž nadchne svými krásami, které doprovází každého turistu až do požadovaného cíle.

Publikováno: 29. 11. 2017

Kategorie: Evropa

Autor: Ivana Závišová