Dovolenou v malebném Rakousku si užijí návštěvníci jak v dětském věku, tak i v tom dospělém

Plánování letní rodinné dovolené nemusí být tak snadné, jak se může zdát. Většinou bychom chtěli, aby měla dostatek aktivit, zábavy, krásného ubytování, čistého okolí, a samozřejmě určitý komfort. Rádi bychom vám výběr ulehčili, protože přesně takovou dovolenou lze zažít ve známém Rakousku.

Pro děti i dospělé

Dovolená v Rakousku s dětmi rozhodně nudou oplývat nebude. Na samém vrcholu Riesneralm, kam v letním období můžete vystoupat, zahlédnete takzvaný Animal WOODpark s dřevěnými zvířátky. Nejsou jen tak ledajaká a děti rozhodně zaujmou. Některé z nich měří až čtyři metry a malí návštěvníci si na ně mohou vylézt či se po nich dokonce sklouznout. Odtud mohou dohlédnout až na Hopsiland. Stačí pouze sjet lanovkou a můžete si užít kouzelný skluzavkový svět a ostatní atrakce pro malé i velké.

Zavítejte do muzea

Dovolená v Rakousku je jednoduše zábava. Muzeum Nationalparkwelten v Mittersilu, které se vyznačuje především svým rozsáhlým kinem o 360° a s plátnem 56 metrů. Kreativní a hravou formou se můžete dozvědět něco více o fauně a flóře alpského místa. To jistě není vše, součástí muzea je mnohem více zajímavostí. Například lezení sviští norou či odhalování zvířecích stop.

Za koupáním do Neziderského jezera

Dovolená v Rakousku u jezera je také příjemně strávený čas se svými milovanými či s přáteli. Najdete tu krásné pláže s pozvolným vstupem do jezera, což jistě ocení rodiny s malými dětmi. V těsné blízkosti jezera můžete využít možnost aktivit. Pokud se vám nechce lenošit na pláži, můžete využít cyklotrasy kolem jezera. Nejen, že se perfektně protáhnete, ale také se vám naskytnou krásné výhledy.

Ovšem nejedná se o jediné místo ke koupání. Jezera Rakousko jsou snad na každém kroku. Například alpský fjord Achensee, Faaker See, Wolfgangsee a mnoho jiných. Pokud vás tato destinace učarovala, nemeškejte a vyberte si své ubytování na Traveler.cz. Nabízí široký výběr za skvělé ceny. Dovolená Rakousko je jednoduše nezapomenutelná dovolená.