Pařížský Disneyland projde rekonstrukcí za 50 miliard

Milovníci pohádkových postaviček z příběhů legendárního inovátora animovaných filmů Walta Disneyho mají důvod k oslavě. Společnost Walt Disney se rozhodla, že poskytne velkou finanční injekci tematickému parku v Paříži. Francouzský Disneyland obdrží dvě miliardy eur, což je více než 50 miliard Kč. Americké vedení převzalo plnou kontrolu nad zábavním parkem v roce 2017 a obratem naplánovalo největší rozšíření od roku 1992, kdy byl podnik otevřen.

Pařížský Disneyland si přitom na nedostatek zájmu nemůže stěžovat. Naopak se chlubí prvenstvím a je nejnavštěvovanějším evropským tematickým parkem. Od doby, kdy byly brány poprvé otevřeny veřejnosti, ho navštívilo více než 320 milionů turistů. V parku pracuje cca 16 tisíc lidí a na celkových příjmech francouzského turistického průmyslu má podíl 6,2 procent.

Zábavní park aktuálně zabírá plochu 2 230 hektarů, ale výroční zpráva z roku 2016 informovala o tom, že byla využita pouze polovina. Což znamená, že se nabízí dostatek prostoru pro vybudování nových sekcí. Konkrétně půjde o oblasti na motivy komiksových superhrdinů firmy Marvel (Spiderman, Hulk, X-man, Avengers a další), Ledového království a Hvězdných válek. Pokud vše půjde podle plánu, nové atrakce budou zpřístupněny v roce 2021.

Pařížský park v minulosti provozovala společnost Euro Disney, která se však dostala do vážných finančních problémů. Proto ji v červnu 2017 převzala pod křídla americká firma Walt Disney a bezprostředně poté stáhla z burzy veškeré akcie. Příčinou neúspěchu byla příliš optimistická predikce návštěvnosti – v roce 2016 přitom počet návštěvníků klesl o 10 % na 13,4 milionu a firma vykázala ztrátu 858 milionů eur.

Pokud máte rádi „disneyovky“, přijdete si na své již nyní. Paříž není daleko, takže si stačí sbalit to nejnutnější, sjednat pojištění do zahraničí a vyrazit za pohádkovým dobrodružstvím. On-line cestovní pojištění si můžete sjednat třeba pár minut před odletem – zaplatíte-li kartou, začne platit okamžitě.

Přidat komentář