Víkend na parníku cestou do Hamburku

Hamburk patří mezi jeden z nejvýznamnějších přístavů celé Evropy. Zároveň jde o zajímavé město, které má co nabídnout. A jek sem přicestovat? Vlakem, autobusem, nebo nejlépe parníkem.

Zajímavá cesta po vodě

I když se jedná o něco netradičního, co zatím není až tak masově vyhledávané, musíme říci, že cesta po vodě nabízí řadu pozitiv. Proto i v Praze není problém najít několik lodí, které pravidelně plují do Německa. Hitem jsou hlavně Drážďany, ale to neznamená, že se nedá dostat ani parníkem do Hamburku. Mnoho lodí z tohoto přístavu pravidelně přijíždí a mnoho jich také odjíždí. A to i těch turistických.

Praha jako ideální start cesty

Odkud jet parníkem do Hamburku? My jasně doporučujeme jako výchozí bod Prahu, kde řada lodí, které vyrážejí směr Německo, pravidelně kotví. Mnoho jich dokonce jezdí o trasy pravidelné. Odtud daná loď vyráží po Labi na západ, přes Litoměřice, a následně dojde k překročení hranic a pokračováním na německé straně, až do cílové stanice.

Cesta je dlouhá

Jde o cestu zajímavou, ale zároveň je třeba říci, že celkem dlouhou. Zatímco vlakem nebo autobusem by vám cesta trvala několik hodin, v tomto případě počítejte raději s několika dny. To proto, že cesta lodí se může zpomalit hlavně z důvodu omezených rychlostí, nebo z důvodu čekání u zdymadel, což může v celkovém součtu i nějakou tu hodinu.

Veškerý komfort je samozřejmostí

Jde o výlet, který je často doporučován náročnějším turistům. A s tím souvisí i to, jakého komfortu se mohou na palubě dočkat. Jsou to kvalitní restaurace, jsou to bary, stejně jako nesmíme zapomínat ani na komfortní pokoje, připojení k internetu a mnoho dalšímu. Tomu také odpovídá i cena, která však stojí za to, jelikož výlet parníkem je něco nového, zajímavého a jde také o možnost, jak poznat města ležící nikoliv na silniční, ale lodní trase Praha – Hamburk.

Publikováno: 05. 12. 2017

Kategorie: Evropa

Autor: Ivana Závišová