Seskoky padákem pro odvážné

Adrenalinové zážitky jsou velkým hitem. Mnoho lidí cestuje právě a jenom za nimi. Mezi jasnou klasiku dnes patří skoky padákem. V čem jsou unikátní, jak probíhají a co během nich můžete zažít? Zjistěte to.

Jedinečný zážitek z volného pádu

To hlavní, proč jsou skoky padákem vyhledávány, není nic jiného, než dokonalý zážitek z volného pádu. Ten může trvat třeba i několik desítek vteřin – záleží zde na tom, z jaké výšky je seskok uskutečněn. Optimální jsou čtyři kilometry. Během volného pádu není problém zažít rychlost, která přesahuje až 200 kilometrů v hodině. Toto je zážitek, na který se rozhodně nedá zapomenout. To potvrzuje každý, kdo to zažil.

Téměř pro každého

Skoky padákem mohou být skutečně pro každého. Je samozřejmě nutností dobrý zdravotní stav, bez rizikových faktorů. Také je třeba zohlednit to, aby hmotnost zájemce o seskok nebyla příliš vysoká. Jinak už stačí jenom pevná obuv. Veškeré ostatní vybavení není problém si půjčit přímo na místě. Tedy kombinézu, ale třeba také i ochranné brýle, které se při seskoku celkem výrazně hodí.

Seskoky padákem jsou bezpečné

I když si to mnoho lidí nemyslí, seskoky padákem jsou skutečně bezpečné. Je totiž dodržováno několik bezpečnostních postupů, které souvisí s kontrolou vybavení, ale i se správným zabalením padáku. Ten navíc není jenom jeden. Součástí je ještě druhý, rezervní, který slouží právě jako pojistka, pokud by se při uvolnění prvního cokoliv stalo. Jelikož seskoky padákem jsou realizovány jako takzvaný tandem, má každý začátečník k sobě pevně připnutého zkušeného instruktora. Ten se stará o udržení správné polohy těla během volného pádu, stará se o hlídání výšky a otevření padáku, stejně jako o samotnou pilotáž a výsledné přistání. Díky tomu si skákající osoba tento zážitek skutečně jenom užije a může se nechat unést rychlostí, ale i následnými výhledy do krajiny.

Publikováno: 06. 10. 2017

Kategorie: Zážitky

Autor: Ivana Závišová