Závodním jezdcem na jeden den

Také jste si koupili automobil hlavně za účelem praktičnosti? Není to nic neobvyklého. Na druhou stranu každý čas od času zatouží zkusit si jízdu v něčem rychlejším. A dobrou volbou může být zapůjčení sporťáku na okruhu. Jak vybrat správně? Podívejte se na několik tipů, díky kterým si tento zážitek dokonale užijete.

Možných vozů je celá řada

Také uvažujete nad tím, že si sporťák zapůjčíte? Potom pamatujte na to, že výběr je opravdu široký a lze vybírat z těch nejlepších supersportů, jaké si jenom můžete představit. Jaké jsou ty, které můžeme doporučit? Začít je vhodné klasikou, kam se řadí třeba Porsche Cayman, nebo i Porsche 911. Kdo chce něco jiného, nezklame ho třeba Ferrari 458 Italia, stejně jako jedinečný Lamborghini Huracan.

Ceny nejsou vysoké

Pozitivem zapůjčení sporťáku je i to, že cena tohoto zážitku nemusí být vysoká. Máme-li být konkrétní, tak s ohledem na počet ujetých kol může začínat na částce okolo 1 000 – 1 500 korun. Samozřejmě roli má také auto, nebo jeho spotřeba. Každopádně tento zážitek není nedostupný ani běžnému smrtelníkovi.

Raději na delší dobu

Určitě je vhodné zvolit si jízdu na delší dobu. Proč? Jelikož první okruhy se budete s vozem spíše seznamovat a až později zjistíte, co vše dovede a jak správně jezdit. Proto 2 – 3 kola, která jsou často nabízena, jsou opravdu málo. Lepší je alespoň dvojnásobek, ze kterého budete mít větší požitek. Také je dobré najít méně náročný okruh, který není zase až tak technický.

Sami, i s profesionálem

Unikátní zážitek to může být nejenom ve chvíli, kdy využijete vypůjčení sporťáku, který budete sami řídit. Je také možné zvolit variantu, kdy budete v roli spolujezdce. A protože za volantem bude profesionál se zkušenostmi, zažijete jízdu, která bude na hraně možností vozu. Rychlou akceleraci, prudké brzdění, nebo ostrý průjezd každou ze zatáček. I takto může vypadat varianta, která nezklame.

Publikováno: 22. 11. 2017

Kategorie: Zážitky

Autor: Ivana Závišová