Staňte se pilotem na zkoušku i opravdově

Poznávat krásy naší země lze skutečně různě. A není nutné se zrovna držet při zemi. Zajímavý je rozhodně i pohled ze vzduchu. Ptáte se, kde lze létat letadlem a kde jsou ty nejzajímavější letové lokace? Podívejte se s námi.

Mladá Boleslav

Město, ve kterém se nachází letiště, které je určeno hlavně pro sportovní létání. Odtud se lze vznést do oblak a vidět tak řadu zajímavých věcí, které jsou v okolí. O jaké se může jednat? Automobilový fanoušci budou moci vidět nejenom jak rozsáhlý je závod automobilky Škoda, ale budou moci vidět i v lese ukrytý testovací polygon. Dále není problém vidět z ptačí perspektivy třeba hrad Kost, nebo velmi zajímavý Humprecht. Ten vypadá z ptačí perspektivy minimálně desetkrát zajímavěji, než když se nacházíte přímo u něho.

Jičín

I toto je místo, kde je možné se vznést a kde létat. Proč doporučíme právě tuto lokalitu? Odpověď je celkem jednoduchá. Je to Český ráj. Místo které je nádherné ať už tudy chodíte, nebo nad ním létáte. Nejenom, že zaujmou nádherné skalní útvary, ale rozhodně nelze zapomenout ani na zříceninu hradu Trosky, kterou lze vidět zajímavě z ptačí perspektivy.

Liberec

Proč právě toto město? Je to celkem jasné. Primárně je to okolní hornatý terén, který dokáže i při pohledu z nebe vytvářet velmi unikátní panoramata. Dále nelze zapomínat také na tolik známý Ještěd. Vidět ho ve chvíli, kdy kolem něho letíte vyhlídkovým letadlem je zážitek, na který se rozhodně nezapomíná. I proto patří mezi naše jasné tipy.

Hradec Králové

Proč se vznést právě v této oblasti? Jelikož není problém doletět až nad Krkonoše. Nejenom, že zaujme celé pohoří jako celek. Nelze zapomenout na možnost vidět Sněžku i z jiného pohledu. I když se jedná o let, který je už přece jenom delší, určitě je i hradecké letiště možností, odkud lze létat letadlem a kde lze něco zajímavého vidět.

Publikováno: 15. 11. 2017

Kategorie: Zážitky

Autor: Ivana Závišová