Na divokou vodu s raftem

Voda nemusí být jenom klidná, pomalu se táhnoucí v různých pomalých vodních tocích. Dokáže nabídnout i velké peřeje. Ty nemusí být jenom úchvatné na pohled, jelikož problémem dnes nemusí být to, že skrz ně projedete. A to raftem po peřejích. Velmi zajímavý zážitek pro toho, kdo má rád nejenom adrenalin, ale chce zkusit i něco nového.

Bezpečnost a stabilita raftu je lákadlem

Pokud raft porovnáme třeba s kajakem, nebo kanoí, je více než jasné, že nabídne mnohem větší stabilitu. To hlavně proto, že je širší, a díky gumovému materiálu nehrozí jeho převrácení – v porovnání se zmíněným typem menších lodí. Navíc raftem po peřejích mohou jet i začátečníci. To proto, že není problém využít raftu s dvojicí zkušených instruktorů, kteří nejenom dávají ty správné pokyny, ale také raft správným způsobem řídí.

U nás, i v zahraničí

Jet raftem po peřejích lze nejenom v České republice, kde je několik vodních toků, kde je větší spád a je možné si tohoto zážitku naplno užít. Stejně tak nezapomínejme ani na zahraniční řeky. I ty mohou nabídnout celkem zajímavou jízdu plnou adrenalinu. Především potom v horských oblastech, kde patří peřeje mezi jedny z nejzajímavějších.

Důraz na bezpečnost je samozřejmostí

Jízdu raftem na peřejích dnes může vyzkoušet opravdu každý. Určité riziko zde samozřejmě je, ale zároveň je sníženo na minimum. Jak z důvodu zkušených instruktorů, tak i pro kvalitní rafty, nezbytné bezpečnostní vesty, nebo třeba přilby. Samozřejmě konkrétní úsek řeky pro sjíždění by mě být volen s ohledem na zkušenosti posádky. Ta má vždy několik členů a začátečníci by rozhodně měli volit spíše klidnější toky. Teprve poté je možné náročnost stupňovat. Potěší i to, že výbava k tomuto sportu v podstatě není potřeba téměř žádná, jelikož vše nezbytné si není problém vypůjčit. V mnoha půjčovnách za příjemné ceny.

Publikováno: 13. 10. 2017

Kategorie: Zážitky

Autor: Ivana Závišová