Vydejte se za zážitky po vlastní ose: S přívěsem nebo v obytném autě

Toužíte po netradiční dovolené, na kterou budete vzpomínat celých život? Pokud vás již omrzely klasické pobytové zájezdy, vydejte se do světa po vlastní ose v karavanu. Cestování v obytném voze či s přívěsem má nezaměnitelné kouzlo. Díky karavanu se nebudete muset vázat na jediné místo, naopak procestujete spoustu zajímavých lokalit. Trend karavanismu, který se k nám dostal ze zahraničí, je rok od roku populárnější i mezi českými turisty - ti se kempování ve velkém oddávali především za minulého režimu. Nyní tak můžeme hovořit o jakémsi znovuzrození.

S cestovkou nebo karavanem?

Dovolená, kterou vám od A do Z zajistí cestovní kancelář, má samozřejmě něco do sebe. Nemusíte se o nic starat a jednoduše nastoupíte do autobusu/letadla a necháte se odvézt do cílové destinace. Tam však kolikrát zjistíte, že všechny atraktivní zajímavosti nejsou v bezprostřední blízkosti vašeho ubytování, jak se vám mohlo zprvu zdát. Nezbude vám než shánět adekvátní spoje, zapůjčit si na místě vozidlo, případně strávit pobyt v okolí hotelu či penzionu.

A co teprve, když se začnete nudit hned dva dny po příjezdu? V tom případě vám nezbude, než zbytek pobytu nějak „doklepat“ a příště vybírat zájezd o něco svědomitěji. Kdybyste byli mobilní, nikdy by se vám něco podobného přihodit nemohlo.

Cestování ve velkém stylu

Cestování se zapůjčeným nebo vlastním, třeba i starším bazarovým karavanem představuje perfektní alternativu pro každého, kdo se nechce na nikoho vázat a raději prožije dovolenou podle svých představ. Díky karavanu stihnete obrazit mnohem více zajímavých míst, a kdy vás to někde přestane bavit, jednoduše sešlápnete plynový pedál a vyrazíte někam jinam.

Další výhodou, která hraje ve prospěch karavaningu je i komfort. Moderní karavany se chlubí perfektním vybavením, díky kterému vám nebude vadit ani velmi dlouhá cesta.

Odpůrci cestování obytným vozem se sice ohrazují cenou za výpůjčku karavanu, a ovšem přihlédneme-li k tomu, že v něm může cestovat až šest osob, dostaneme se k opačnému výsledku. Budete-li cestovat se svými přáteli a rozpočítáte náklady, vyjde vás dovolená velmi levně. A když vás kempování chytí, pravděpodobně si nakonec pořídíte vlastní karavan, byť na splátky.

Publikováno: 16. 12. 2019

Kategorie: Super tipy

Autor: Ivana Závišová