Pěší výlet na horu Sněžka

Pokud patříte do skupiny pohodlnějších turistů, je možné využít lanovky, která vás vyveze až na vrchol nejvyšší hory České republiky. Tedy na Sněžku. Ne každý chce ale tuto možnost nutně volit. Dokonalého zážitku lze dosáhnout ve chvíli, kdy lanovku vynecháte. Co když budete chtít vyrazit po svých? Cest je hned několik. Která pro vás bude ta pravá?

Klasická cesta z Pece pod Sněžkou

Začneme cestou, kterou dnes můžeme považovat za tu, která je klasická. Částečně kopíruje směr samotné lanovky, která je určena pro ty pohodlnější. Start je v Peci pod Sněžkou, odkud se vyrazí směrem na Růžohorky. Odtud už se pokračuje po žluté turistické značce, která vede jenom jedním směrem. A to samozřejmě nahoru na Sněžku. Je to zhruba 3,5 kilometru, přičemž ze samotné Pece se jedná o trasu lehce překračující 6 kilometrů.

Start mohou nabídnout i Pomezní boudy

Kam směřovat své kroky v případě tohoto startu? Je to Horní Malá Úpa, konkrétně potom Pomezní boudy. Lákadlem je, že začínáte již poměrně vysoko a tak z hlediska převýšení nejde o trasu tak náročnou a intenzivní. Její délka je okolo osmi kilometrů. Trasa je poměrně jednoduchá, jelikož se stačí držet na červené turistické značce, po které se dostanete až na samotný vrchol tuzemské nejvyšší hory, tedy na samotnou Sněžku.

Vyrazit lze z Pece i na Obří důl

Třetí tip na výstup na Sněžku začíná opět na klasickém místě, kterým je Pec pod Sněžkou. Odtud se ale musíte vydat nikoliv po žluté, ale po modré turistické trase. A to směrem na Obří důl, odkud se pokračuje na Obří sedlo. Zde stačí uhnout na červenou turistickou trasu, která už vás dovede přímo na Sněžku. Lákadlem této cesty je to, že je velmi krásná. Negativem potom to, že ji za všech tří musíme označit jako nejnáročnější, a tak rozhodně není určena tomu, kdo na tom s ohledem na fyzickou kondici není úplně dobře.

Publikováno: 27. 10. 2017

Kategorie: Česko

Autor: Ivana Závišová