Thermalpark – módní trend nebo skutečný přínos pro naše zdraví?

Lázně, welness centra a termalparky patří v dnešní době mezi nejvyhledávanější relaxační centra. A není se čemu divit. Ačkoliv jejich návštěva může někomu připadat jako módní trend, účinky těchto center jsou nepopsatelné. Sestavili jsme pro vás seznam toho, co se děje s naším tělem při jejich návštěvě.

Lepší kardiovaskulární zdraví

Ponořením se do teplé vody až po krk člověk zlepšuje zdraví svého srdce. Je to proto, že voda vyvíjí větší tlak na tělo, což zvyšuje srdeční objem – při ponoření se do vody začne srdce pracovat mnohem rychleji.

Horké prameny v boji proti cukrovce

Lidé s cukrovkou by měli pravidelně podstupovat lázeňské koupele, protože ty právě snižují vysokou hladinu cukru v krvi. Kromě toho jsou také vhodné při hubnutí.

Detoxikace pokožky

Abyste ze své kůže dostali různé nečistoty a toxiny pryč, je zapotřebí nejdříve otevřít póry. S tím vám pomůže minerální horká voda v termalparku.

Teplé koupele na bolest hlavy

Horké prameny rozšiřují krevní cévy, jsou výtečné pro relaxaci, ale také napomáhají při bolestech hlavy. Dilatací krevních cév může dojít ke snížení tlaku v hlavě, čímž se člověk zbavuje bolesti.

Lepší sebevědomí a důvěra

Jakmile se člověk cítí dobře, začne mít pozitivní myšlenky. A vzhledem k tomu, že termalpark je skutečným požitkem pro tělo i mysl, je ideálním místem, kde můžete své sebevědomí posílit.

Kvalitnější spánek

Horká voda také podporuje uvolnění a relaxaci. V těle se zvýší teplota a svaly se začnou uvolňovat. Díky tomu pak člověk lépe usíná a jeho spánek je mnohem kvalitnější. Termály Slovensko, Česká republika, Maďarsko patří mezi vyhlášené wellness lázně. Nechte se hýčkat, vaše tělo vám to oplatí.

Publikováno: 22. 01. 2021

Kategorie: Evropa

Autor: Ivana Závišová