Výlet karavanem do kempu v zimě?

Jestliže jste majitelé karavanu, tak v tom případě vám mnozí budou závidět. Dlouhé cestování a dovolené strávené ubytováním přímo ve vozidle, s sebou přináší spousty krásných zážitků a příjemných chvil. Nejen že si zastavíte, kde se vám zrovna zlíbí, ale procestujete mnoho míst a zákoutí. Plánujete v zimě výlet do kempu, a potřebujete vyřešit problém s vytápěním - klimoška to bohužel nezvládne? Nevíte si rady, jaké zvolit topidlo do karavanu? Co všechno s sebou vzít a na co nezapomenout vám poradíme, a připomeneme.

Sněhové řetězy

Pokud víte, že jedete někde kde je zvýšený výskyt sněhu, nezapomeňte do zavazadlového prostoru přibalit sněhové řetězy. V případě že zapadnete, je dobré mít s sebou lopatu na sníh.

Údržba karavanu

Ještě před výjezdem ze zahrady zkontrolujte, zda karavan nejeví známky poškození nebo vlhkosti (s tou si poradí odvlhčovač). Nechcete přece v zimě uprostřed cesty, řešit problémy například s motorem.

Zajistěte dostatečné vytápění

Tomuto tématu se budeme věnovat trochu více, a to z důvodu jeho důležitosti. Zajistit si tepelnou pohodu, při chladných zimních dnech, by mělo být vaší prioritou. Správně regulovat a zvýšit teplotu uvnitř karavanu, vám pomohou mobilní topidla. A které zařízení je vhodné zrovna do tohoto typu obytného vozidla? Jednoznačně elektrické přímotopy. Elektrické topidlo je zařízené, které slouží pro dostatečný ohřev vzduchu ve vnitřních prostorách. Dokáže efektivně a spolehlivě vytopit váš karavan, bez jakýchkoliv problémů. Stačí mu zajistit přístup k zapojení do zásuvky. Většina karavanů vlastní zdroj elektřiny, takže s tím by neměl být problém. Pokud však tuto možnost nemáte, zkuste pořízení plynového topidla. To však potřebuje propan-butanové láhve, kterých musíte obstarat dostatečný počet, aby vám vydržely na cestu a kempování. Obecně se spotřebují 3 kg plynu za den.

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Super tipy

Autor: Ivana Závišová