Zimní wellness pobyt na zámku: Skvělý plán na víkend

Prosinec teprve zaťukal na dveře a nás čeká ještě spousta zimních víkendu plných krátkých dní a dlouhých nocí. Jistě jste už plni očekávání lyžařských výletů a zimní turistiky, ale co letos tělu dopřát i trošku odpočinku a nespěchat jen za fyzickými výkony? Skvělým nápadem proto může být zimní wellness pobyt plný dobrého jídla, vyhřívání v saunách, dlouhých procházek či posezení u kvalitního vína v nádherných zámeckých pokojích.

Všechno výše zmíněné vám může nabídnout v českých luzách a hájích poměrně netradiční luxusní zámecký hotel Chateau Herálec, který rozhodně stojí za seznámení. Zdi tohoto úžasného zámku pocházejí z neuvěřitelného 13. století. Současný vlastník z něj ale dokázal vytvořit něco zcela výjimečného, prostor plný historie a příběhů, který zároveň ctí veškeré moderní trendy a nabízí dokonalé pohodlí svým hostům.

Dokonalé wellness

Zimní pobyt na zámku vám může zpříjemnit především unikátní Spa, které jako první v České republice získalo licenci slavné kosmetiky L’OCCITANE. Právě proto dokáže Chateau Herálec nabídnout wellness pobyt srovnatelný s velmi vysokými francouzskými standarty na úrovni originálního Spa L’Occitane v domovském 5hvězdičkovém hotelu Couvent des Minimes v Provence.

Jižní křídlo zámku je z 19. století a dnes slouží jako intimní a klidný saunový svět se všemi možnými typy saun. Nechybí ani nádherná bylinná sauna, v níž celý den voní přírodní esence s bylinnými oleji. Bazén se nachází pod historickými klenbami a při jeho hloubení se stavitelé dostali až na skálu, na níž vlastně celý zámek stojí. Oblíbené je také silencárium s výhledem do staré anglické zahrady, vířivka ve věži či široký výběr masáží.

Jídlo jako zážitek

A co by to bylo za ubytování na zámku bez dokonalého jídla. V Chateau Herálec to moc dobře vědí, a dbají proto nejen na prostory stravování, ale hlavně na samotný výběr surovin a sestavování menu. Co nejvíce pracují s lokálními surovinami a celý gastronomický koncept vychází z nejlepších tradic české kuchyně v nové svěží interpretaci pro náročného hosta 21. století. Skvostné jsou i všechny jídelny, salónky a kavárna. Perličkou jsou ručně foukané číše a poháry ve stylu muránského skla.

Zámecký víkend tak bude nejen o nádherných prostorách, ale hlavně kvalitních wellness službách, výtečném jídle a klidném času, který si můžete užít v páru, s celou rodinou nebo i se skupinkou přátel. Zima je ideálním obdobím pro odpočinek, načerpání nových sil po fyzické a psychické stránce. Pamatujte, že v domácím prostoru si nikdy neodpočinete tak dobře, jako v neutrálním prostředí s přátelskými službami a téměř rodinnou atmosférou.

Publikováno: 31. 12. 2022

Kategorie: Zážitky

Autor: Ivana Závišová