Zabookujte si hotel v Brně a pojďte poznávat moravskou metropoli

Covid nás naučil, že i na domácí půdě máme spoustu krás. Za návštěvu stojí například jihomoravská metropole Brno. Místní šaliny, hantec i hodiny připomínající mužské přirození prostě jen tak někde neuvidíte. Na začátek jedna dobrá zpráva pro všechny cestovatele – hotely Brno jsou levnější než ty v Praze. Nemusíte ale zůstávat jen u hotelů.

Raději v centru Brna, nebo u přehrady?

O Brnu se často říká, že je to vlastně taková větší vesnice, a to nemáme na mysli v posměšném slova smyslu. V centru samozřejmě můžete najít luxusní hotel Brno. Pokud ale sháníte raději romantiku nebo větší klid, ubytujte se v okrajových částech. Krásnou přírodu si užijete u přehrady v Bystrci, hezká je také oblast u Mariánského údolí. Do centra dojedete MHD z obou míst asi za 30-40 minut.

Na škodu není ani ubytování za Brnem

Nenajdete-li levné ubytování Brno, poohlédněte se ve městech v okolí Brna. Budete-li cestovat vlastním autem, určitě se vyplatí udělat si výlet do Moravského krasu, tak proč si nenajít ubytování třeba tam v Blansku? Nejdříve si přichystejte seznam toho, co všechno chcete vidět, a podle toho hledejte ubytování  Brno či okolních městech.

Co vidět v samotném Brně?

Neměli byste minout Petrov s katedrálou sv. Petra a Pavla, Špilberk s rozlehlým hradním areálem, Zelný trh s labyrintem, vodojemy na Žlutém kopci. Za návštěvu stojí památka UNESCO Vila Tugendhat, ale také místní dvě nejznámější náměstí – Moravské, na tom se v zimě bruslí na umělém kluzišti, a Náměstí Svobody, jemuž v Brně nikdo neřekne jinak než Svoboďák. Jestliže rádi chodíte do muzea, nabízí se návštěva Technického muzea v Brně nebo pavilonu Anthropos dokumentujícího nejstarší dějiny osídlení Moravy. Zaujme především 3,5 m velký model mamuta s mládětem. Pro děti je lákavé taktéž brněnské planetárium či VIDA! vědecké centrum se 180 hravými exponáty.

Publikováno: 11. 02. 2022

Kategorie: Česko

Autor: Ivana Závišová