Klíčové faktory pro výběr mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace slouží, pro ochlazování teploty v místnosti. Pomocí chladicí hadice, která vyvede teplý vzduch ven z pokoje. Někdo jí zaměňuje s ochlazovačem vzduchu. Ten však není tak výkonný, jako klimatizace a nemá chladící hadici. Jak tedy vybrat mobilní klimatizaci, která se hodí do bytu i na chalupu?

Parametry mobilních klimatizací je první věc, která by vás měla zajímat před jejím pořízením. Srovnávejte si ceny jednotlivých typů podle jejich výkonu, abyste nenakoupili klimatizaci za větší cenu s menším výkonem. Základní jednotkou chladícího výkonu je BTU/h nebo kW. Dejte si pozor na hlučnost mobilní klimatizace (udává se v dB), aby byla menší než 60 dB. Ta vás už může rušit při každodenní činnosti. Dalším parametrem, který by vás měl zajímat je spotřeba elektrické energie. Snažte se najít mobilní klimatizaci, tak aby její výkon a příkon, se nacházel v rovnováze.

Je cena přívětivá?

Cenová relace mobilních klimatizací, se pohybuje mezi 6.000 Kč – 30.000 Kč. Nespoléhejte se, že nízká cena je to pravé. Po koupi si říkáte, jak výhodně a levně jste nakoupili, ale nemusíte být s výkonem spokojeni. Hlavní je, aby cena odpovídala vaším požadavkům.

Jaký chladící výkon je ideální?

U chladícího výkonu, bychom se měli mít na pozoru. Protože čím bude výkon vyšší, tím vzroste i spotřeba elektrické energie. Faktorů, které mohou ovlivnit spotřebu, se nabízí celá řada. Jako například počet osob v místnosti. Čím více osob, se nachází v pokoji, tím více tepla vydávají a spotřeba se pak může projevit na faktuře, za elektrickou energii.

Mobilní klimatizace, ale také ochlazovače vzduchu a větráky najdete v e-shopu klimatizace.zde.cz. Eprofi.cz s.r.o. zároveň nabízí další sortiment: vibrační desky, mobilní topidla, odvlhčovače, ale také blokové pily a další techniku.

Publikováno: 12. 05. 2021

Kategorie: Super tipy

Autor: Ivana Závišová