Procházka starou noční Prahou má své kouzlo

Kdo chce poznávat všechny krásy Prahy, měl by si vyčlenit hned několik dní. A to jenom v případě, kdy ji chce procházet během dne. Další nádherné krásy nabídne v noci. Jaká místa jsou dobrým tipem pro každého z vás? Ukážeme vám je. Na úvod však připomeneme, že je lepší vyhnout se Václavskému náměstí. Z hlediska krásy, ani prostředí to po setmění není úplně nejlepší volba. A co naopak je?

Karlův most

Jedna z památek, která je doporučována jak ve dne, tak i v noci. Pokud přijdete po setmění, v první řadě vás potěší to, že zde nebude tolik turistů a můžete se po něm procházet téměř sami. Krásné decentní osvícení podtrhne krásu dané památky. Navíc zaujme i svým výhledem na Pražský hrad, který je pochopitelně nádherně osvícen a nabídne své krásy i vašemu oku.

Pražský hrad

Pozor na fakt, že jeho vnitřní prostory se na noc zavírají. Doporučujeme směřovat své kroky přímo před hlavní nádvoří. Odtud totiž budete mít dokonalý výhled na celou osvětlenou Prahu. Můžete se dívat jak směrem do centra, tak vás nezklame ani výhled na Petřín. I ten je samozřejmě během noci zajímavě osvětlený.

Národní divadlo

Uchvátí vás nejenom ve dne, ale ještě více i v noci. To hlavně díky tomu, že je dokonale osvíceno. Díky tomu nádherně vynikne jeho zlaté zdobení a prvky, které se příjemně lesknou. Jedná se o jednu z nejkrásnějších budov v Praze, a pokud vás zaujala během dne, rozhodně si nenechte ujít její návštěvu také v noci. Pokud nechcete pěšky, můžete využít tramvajové linky, které podél něho jezdí.

Uličky Starého města

Mají své dokonalé kouzlo, které vyjde najevo ve chvíli, kdy se zde rozzáří jednotlivé lucerny, které tyto úzké ulice budou osvětlovat. Rázem na vás dýchne duch Prahy, a to z míst, která patří v celé metropoli k nejstarším. I toto jsou místa, která vám jasně doporučujeme, když chcete vyrazit do hlavního města po setmění.

Publikováno: 02. 11. 2017

Kategorie: Česko

Autor: Ivana Závišová